Draga Tatjana, molim vas za tumačenje nalaza i predlog tretmana: ft4 - 15,11 pmol/l tsh - 3,1 mu/l tpo at - 73,9 iu/ml.
    Hvala.

    Odgovoreno: 22. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Nalaz hormona ukazuje na normalnu funkciju štitaste žlezde i blago povišena anti tpo, mada niste naveli referentne vrednosti. Poznato je antitela prema tiroidnoj peroksidazi (tpo at) odnosno, drugačije, antimikrozomska antitela (tiroidna peroksidaza se nalazi u mikrozomima), nalaze se u povišenom titru u 90-100% bolesnika sa hashimoto-tiroiditisom, ali i da oko 16% zdravih osoba ima pozitivna antitela. Potrebno je praćenje, na godinu dana, uraditi ft4, stsh i anti tpo kao i uz.