U desnom lobusu prema istmusu se vizuelizuje nodus veličine oko10*5mm, a u levom koloidni nodus veličine oko 4mm.

    Odgovoreno: 22. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno je da uradite i hormonski status radi evaluacije funkcije žlezde, radi se o nodozno izmenjenoj žlezdi, dimenzije nodusa nisu velike, ali je ipak potrebno praćenje uz na šest meseci, posebno nodusa u levom lobusu. Dakle njegova dalja procena, ukoliko se bude uvećavao endokrinolog će proceniti dalji tok lečenja.