Trenutno ft4-11, tsh-0,85, ptu koristila oko 10 meseci, a onda tyrozol 18 meseci. U levom režnju štitne žlezde hipoanehogen nodus koji raste, a sada je oko 2cm. Scintigrafijom vizualizovan kao hladan. Molim vaše mišljenje i predlog daljeg lečenja.
    Hvala.

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      savetujem da se javite endokrinologu ili endokrinom hirurgu koji će uraditi citološko ispitivanje, aspiracionom tankom iglom (fna) pod kontrolom uz iz nodusa se aspirira sadržaj koji se šalje na analizu patologu, ova metoda se smatra postupkom broj jedan u dijagnozi i tretmanu nodozne strume. Na osnovu nalaza donosi se odluka o daljem lečenju.