Poštovana,
    porodila sam se prije godinu dana, a prije pola godine pojavila mi se anksioznost (bez paničnih napada). Pila sam seroxat 1/2 ujutru i demetrin 1 ujutru i uveče. Zanima me da li ansioznost može da se javi zbog poremećaja hormona, s obzirom da sam prije 2 godine imala dosta povišen hormon insulin i androstendion, a kortizol malo manje povišen. Štitna u redu (hormoni i uz), kao i ostali nalazi.
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      hiperaktivnost, nervoza, razdražljivost i lako zamaranje. Česta je nesanica i slabija koncentracija, nervoza, hiperaktivnost, razdražljivost i lako zamaranje, ali kod vas nisu povišene vrednosti ovih hormona i ne utiču na vaše zdravlje. Takođe i ostali hormoni najverovatnije nemaju uticaja, ali ipak savetujem da ponovite hormone, jer ste ih radili pre godinu dana.