Ako je kalcitonin 9.40, a trab -3.90 da li su te vrednosti dobre ili ne? Već 10 godina imam povišene vrednosti ft4, trenutno je 27.23 i dok pijem Tiastat dobro je, ali čim prestanem odmah mi proradi štitna. Ne znam šta je najpametnije da uradim povodom nje. Pre 8 godina ft4 mi je bio 121.00.

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Posavetujte se sa endokrinologom o konačnom lečenju, operaciji ili terapiji radioaktivnim jodom, obzirom da bolest traje dugo i da se teško kontrološe. Inače vrednosti kalcitonina su dobre, a antitela ako su iznad referentnih vrednosti potvrđuju da se radi o gravesovoj hipertireozi odnosno hipertireozi autoimune etiologije.