Mnogu se zdebeliv i mnogu mi otekuvaat nozete sve ispitav megutoa mi rekova deka moze da e teoridot koj ne sum go ispitala nekolku god. Me interesira dali moze da e teroidot.

    Odgovoreno: 30. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Nisam sigurna da li mislite na tiroiditis. Hipotireoza koja može biti posledica hroničnog tiroiditisa, može dovesti do povećanja telesne mase, proverite hormone štitaste žlezde da bi ste isključili hipofunkciju kao uzrok, uradite ft4, stsh i anti tpo. Konsultujte u svakom slučaju endokrinologa, jer i druga endokrinološka oboljenja mogu da dovedu do gojaznosti.