Uradila sam nalaz za štitnu žlijezdu. Rezultat je sledeći: tsh- 0.35; free t4-12.48
    Molim vas, protumačite mi šta to znači. Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 30. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Subklinčiku hipertireozu definšie smanjena koncentracija tsh uz normalne koncentracije ft4 i ft3. Vaši rezultati idu u prilog ovoj formi hipertireoze. Uradite i uz tiroidee i javite se endokrinologu. U najvećem procentu u ovakvim situacijama nije potrebna terapija, ali je praćenje potrebno, jer progresija subklinĉke hipertireoze u kliniĉki manifestnu hipertireozu je 5% do 8% godišnje, u zavisnosti od etiologije. Tokom pet godina subkliniĉka hipertireoza će se razviti u kliniĉku formu u 9% sa graves-ovom bolesti, u 21% sa polinodoznom strumom i kod 61% obolelih od toksiĉnog nodusa.