Već 4 mjeseca imam problema sa visokim pritiskom. Pregledom je utvrđeno da imam 2 čvora na štitnoj žlezdi. Da li može da štitna žlezda bude uzrok visokog pritiska i da li se to liječi?

    Odgovoreno: 28. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko postoje čvorovi u žlezdi neophodno je njeno dalje ispitivanje. Niste naveli kolikih su dimezija i kakve su njihove karakteristike. Trebalo bi da uradite sledeće analize: ft4, stsh i anti tpo. Poremećeni hormoni svakako mogu uticati na funkciju kardiovaskularnog sistema. Nakon toga endokrinolog će doneti odluku o daljem ispitivanju ili lečenju.