Poštovani,
    ja sam uradila hormonet 3=1, 57, t4=101, 5 i tsh=6,08. Na ultrazvuku nemam nikakvih čvorova samo je žlezda uvećana na račun desnog lobusa. Malo sam uplašena iako kažu da nije strašno. Čekam par dana zakazan pregled endokrinologa, ali sam nestrpljiva, pa bih vas zamolila da mi kažete kako se sve ovo vama čini.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Vaš nalaz odgovara subklinićkoj formi hipotireoze. Desni lobus je i normalno nešto veći u odnosu na levi. Niste naveli dimenzije. Uglavnom ukoliko nemate subjektivnih tegoba, potrebno je samo praćenje, odnosno kontrole na šest meseci. Tada obavezno uradite stsh, ft4 i anti tpo, uz nalaz. Klinički pregled je od izuzetnog značaja, kada je u pitanju donošenje odluke o uvođenju terapije.