Imala sam puls do 135, t3 3, 84 t4 200, 7 tsh 0,01. Molim vas za vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Vaši rezultati ukazuju na hipertiroidizam, stanje koje nastaje kao posledica prekomerne produkcije hormona štitaste žlezde. Ubrzan puls je najverovatnije posledica viška hormona i jedan od karakterističnih znakova hipertireoze. Neophodno je da se javite endokrinologu koji će vam odrediti odgovarajuću terapiju. Hipertireodizam se leči.

      Lečenje dugo traje i uglavnom zavisi od forme hipertireoze. Endokrinolog će na osnovu kliničke slike, nalaza hormona i ultrazvučnog nalaza odrediti o kakvom se poremećaju radi i odrediti terapiju. Bez terapije, hipertireoza može dovesti do ozbiljnih srčanih problema, problema sa kostima i izazvati opasno stanje nazvano "tireoidna oluja".