Na stitnoj zlezdi imam cvor velicine 11x8mm. Imam bolove stitne zlezde a od skora osecam i gusenje tj. kao da me nesto pritiska na dusnik. Imam i probleme sa pritiskom i jako sam nervozna. Moja doktorka me ne salje nigde niti mi je dala neku terapiju za stitnjacu. Sta da radim?

    Odgovoreno: 07. 11. 2020.
    • Poštovana,

      Osim što ste naveli da imate čvor, niste bliže opisali i naveli TI RADS kategoriju istog.

      Vaše tegobe mogu da budu uzrokovane poremećajem rada štitaste žlezde (treba uraditi antiTPO, antiTGAt, fT4, TSH), ali i ne moraju.

      Sa ovim lab analizama za štitastu žlezdu i osnovnom KKS i biohemijom (sa lipidogramom), obavezno se javite kardiologu.

      Ukoliko imate bilo kakve nedoumice, budite slobodni da me kontaktirate!

      Hvala Vam na poverenju!

      Srdačno Vaša

      dr Magdalena Radović, radiolog