Pozdrav.Zovem se Marko.Vec skoro godinu dana imam cvorice na stitnoj.Radio sam biopsiju i bezopasno je.Pregled mi je za 6 meseci.Zanima me da li postoji neki lek za lecenje od cvorica.Naravno ne racunajuci operaciju.I da li moze da se izleci skroz

    Odgovoreno: 15. 12. 2020.
    • Poštovani Marko,

      Na žalost, ne postoji lek koji bi sprečio pojavu čvorića na štitastoj žlezdi. ili Vas izlečio od istih.  Važno je da su punkcijom dobroćudni (Bethesda system 2).

      Vi znate za njih godinu dana, a oni postoje sigurno duže vreme.

      Ukoliko su hormoni u referentnim granicama, treba samo da se redovno kontrolišete, laboratorijski (vrednosti hormona) i ultrazvukom i eventualno ponoviti punkciju, ukoliko postoje indikacije.

      Veliki pozdrav