Imam šećer u krvi (7,26). Šta je neophodno da preduzmem kako bi se navedena vrednost smanjila? Prestao sam da jedem namernice koje sadrže šećer...

    Odgovoreno: 23. 11. 2008.
    • Glikemija od 7,26 mmol/l našte znači da imate šećernu bolest. Prvo što trebate da uradite je da se registrujete u nadležnom dispanzeru za dijabetes. Tu ćete dobiti i dijabetičarske jelovnike. Što se tiče terapije prva terapiska mera je da svoju telesnu masu dovedete na idelnu. Naravno rigorozna dijabetičarska dijeta..