Poštovani,
    Da li poremećaji u štitnoj žlezdi utiču na slabljenje i da li ima smetnji u glasu?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 23. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Hormoni štitaste žlezde utiču na celokupni metabolizam, pa svaki poremećaj istih dovodi i do poremećaja metabolizma u smislu hiper ili hipometabolizma (ubrzanog ili usporenog). Povećanje nivoa hormona štitaste žlezde dovodi do gubitka kilograma a smanjenje do povećanja telesne mase. Takođe, kod smanjene funkcije imamo i otok rastresitog tkiva koga ima i u glasnim žicama, pa otuda promuklost i smetnje u glasu.
      Pozdrav.