1. Štitna žlezda palpatorno smanjena

    Pitanje broj: #287

    Šta znači kada je štitasta žlezda palpatorno smanjena? (dijametar lobusa 1,3 i 1,1 cm, grublje zrnaste strukture) Da li postoji mogućnost daljeg smanjivanja?

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.

Komentari na pitanje: #287

    • Postovani,prosle godine u avgustu imala sam operaciju stitne...odstranjen je cijela..patohistoloski nalaz uredan. Zadnja kontrola prije 3 dana ,hormoni u granicama normale.Terapija bila Letrox ,ali nije odgovaralo,prije mjesec dana promjenjeno,eutirox...5 dana pi 125mikrogr a 2 dana po 150 Tsh 3,19 trenutno Ali problem koji imam je osjecaj knedle,stranog tijela u grlu...prisutna i pareza glasnice desne,koja se pokrece ,,odradjeni pregledi orl,fonijatra,logopedske vjezbe Ali taj osjecaj je prisutan,kao da nesto zapinje,zateze u dijelu gdje je bila stitna. Svi dr kazu da je sve u redu ,ali uzasno smeta..ne znam sta i kud dalje da kontrolisem ili da prihvatim stanje tako kako jeste? Hvala na odgovoru Pozdrav

    • Dragana Vojinovic 04. 12. 2021.

      Devojcica od 5 godina visina 104cm i 15 kg. Utadjeni hormoni stitne i rez su sledeci: tsh 4,739, t3 3,06, T4 85,5. Zanima me Vase misljenje. Koja je ovo dijagnoza i terapiju koju bi trebala?