1. kapsule za mrsavljenje

    Pitanje broj: #1351

    Čitajuci vaš tekst "Lek (kapsula) protiv gojaznosti" na prvom mestu ostajem zatečena jer posredstvom raznih medija dolazimo do informacija o "sjajnim i najboljim tbl za mrsavljenje" , a niko ne pominje lek o kom vi pisete. Sa druge strane verujući tituli iza koje stojite , gde se taj lek može kupiti ? Koja mu je cena ?  Koliko moze pomoci nekom ko je zaista gojazan i za koje vreme se pijući ih, uz fizicku aktivnost i blagu dijetu može skinuti 20 kg ?

    Odgovoreno: 08. 10. 2007.
    • Gojaznost je bolest koja zahteva pre svega čvrstu odluku i zelju gojazne osobe da smrša a potom i potpunu promenu navika i načina ishrane i života da bi se postigao gubitak telesne težine a potom i održao u dugom vremenskom periodu. Vreme postizanja željene težine je individualno i nije ga moguće unapred odrediti ali je ono što ocekujemo kad započnemo sa lečenjem gojazne osobe je ravnomerni i postepeni gubitak telesne težine (u proseku dva do tri kilograma mesecno) obzirom da brzi gubitak telesne težine obicno dovodi i do još bržeg vraćanja na početnu telesnu težinu tkz. jojo efekat. Pored primene adekvatne niskokaloricne dijete i umerene fizičke aktivnosti ( koje je najbolje odrediti prema individualnim karakteristikama same gojazne osobe) u lečenju gojaznosti mogu se primeniti i medikamenti. Kao najbolji, najefikasniji i najbezbedniji lek se svakako istice Xenical ( orlistat) farmaceutcke kuce Roche, dostupan na našem tržistu više godina unazad. Mehanizam dejstva ovog leka je u sprečavanju resorpcije masti iz hrane te tako one ne dospevaju u naš organizam već se putem stolice izbacuju u spoljasnju sredinu a hrani koju smo pojeli na taj način smanjuje kaloriska vrednost i omogucava brzi i laksi gubitak kilograma. Naravno lek nije svemoguć, odnosno njegova primena ne isključuje primenu nisko kaloriske dijete jer bi u protivnom učinak leka bio skromniji. Moj savet vama je da se pre započinjanja primene dijete i eventualno tbl.Xenical obratite specijalisti endokrinoilogu koji se bavi problemom gojaznosti i koji bi sa dijeteticarem napravio najbolji program lečenja za vas, a bio svakako i vaša podrška u toku perioda lečenja koji često nije ni kratak a ni lak. Ass.dr Milena Velojic Golubovic

Komentari na pitanje: #1351

    • Xenical je isto što i Thincal 120mg cps 84cps i ima ga na tržištu. Pozdrav.

    • Gde mogu da nabavim Xanikal 120mg, nigde u apoteci ne mogu da nađem?

    • Postovanje,zaninama me gde moze da se kupi Xenikal.Hvala unapred

    • Licenca za prodaju Xenical leka, Roche Beograd, istekla je početkom prošle godine. Čudi me da to niko nije ovde napisao, jer se može izguglati ta info.

    • Imam xsenikal za ustupanje. In-letickatarina...zivot je stvar ukusa

    • Dobar dan, da li mogu negde da se kupe tablete XENICAL, unapred hvala

    • Gde mogu kupiti orlistat tablete u Paracinu,ili gde ih mogu naruciti i koja im je cena?

    • Dobar dan,što se tiče ksenikal tableta da se mogu kupiti u bilo kojoj apoteci nije tačno na primer vrnjacka banja nema ni u jednoj apoteci i kažu da se više ne proizvodi.

    • Dobar dan. Hitno su mi potrebne XSENICAL tablete. Da li neko zna gde mogu da se nabave?

    • Dobro vece, ja bih narucila xenical kapsule. Ukoliko ih neko ima neka mi se javi na instagram profilu Tepih servis Atina (Maric Marina) Unapred hvala

    • Gde mogu kupiti Xenical 120mg ? Preko mi je potreban, a ne mogu ga naći nigde. Hvala.

    • Pozdrav, Kako mogu da dodjem do osobe koja je napisala da ima xenical?

    • Treba mi xenikal 120 mg vrsite li dostave za crnu goru kupila bih pet sest kitija

    • Molim ko ima Xenikal da mi se javi na Marina Radičevic Živanović instangrm..f.b HITNO

    • Ko ima xenikal neka mi se javi na instagram Dijana1424. Unapred hvala

    • Gde u Kragujevcu mogu kupiti tabletevKsenikala ili da li mi mozete poslati?

    • Ako je kupovina Xsenicala zabranjena on line zasto ih ne mogu naci u bilo kojoj apoteci. 15 godina sam koristila Alli dok sam zivela u Americi kod nas u Srbiji me mogu da ih nadjem onda sam presla na Xsenical koji vec mesecima ne mogu da nadjem. Citala sam pitanja ljudi i vase odgovore koji bas nista konkretno ne kazu gde se kapsule mogu kupiti vise su objasnjenja o dijeti i slicno a to me ne zanima jet ni Alli ni Xsenical nisam uzimala zbog skudanja kilaze vec mi pomazu za drugi problem. Zato vas molim za kratak odgovor gde mogu kupiti Xsenical kapsule. Unapred hvala

    • Ne uspevam da pronadjem Xenical vec skoro godinu dana nigde u Srbiji.Ako neko ima informacije gde se moze kupiti,bila bih zahvalna.Na jednom hrvatskom sajtu sam procitala da je lek povucen zbog akutnih insuficijencija jetre.

    • Dobar dan naručila bih ksenikal kapsula a da li radite dostave za crnu goru

    • Pozdrav!Dali se mogu kod vas poruciti kapsule xenical I cijena.?lp

    • Poštovani, gde može da se nabavi Xenical. Do proeća 2021 ga je ilo u Benu apotekama ali nakon toga je uvoz izgeda ponovo obustavljen. Ove godine sam isteglila ahilovu tetivu i ligaament na laktu a zbog terena mi je otišla kičma i jedva se krećem već par meseci,, nikako da prođe te ne mogu da skinem kilažu na normalan način. Ako bolovi ne prođu i kilaža ostane neću moći da radim na terenu. Molim vas da na obaavestite kada će Xenicl biti ponovo dostupan.

    • Gde mogu da porucimxenical kapsule. Sobzirim da ih nema u apotekama. Hvala

    • Xenical mozete kupiti u svakoj apoteci ,i moze se kupiti i na komad ,ja sam ga kupovala

    • Poštovani, da li imate informaciju gde u Srbiji može da se kupi xenical? Hvala

    • Molim vas, narucila bih Xenical 120 mg 84 kom. Molim vas javite cenu. Hvala.

    • Pre 6godina koristimo Sam xenical tablets za mrsavljenje. I Bilja Sam prezadovoljna sa njima. Zbog operacije I posoperativnog toka Sam prekinula . Sada bih nastavila radi prekomerne kilaze I ne kretanja u roku OPIRAVAK prosle bolesti koja je uspesno prosla. Ali sada ne mogu da ga nadjem u apotekama. Kako mogu da ga porucim. Unapredzahvalna