1. Bol u grudima kod deteta

    Pitanje broj: #1709

    Moja devojčica ima 6,5 god i primetila sam da joj se grudi uvećale (cvrste su i oseca bol kad je pritisnem). Zakazli su joj pregled kod endokrinologa (pedijatrija) posle 2 tjedna. Zanima me da li je to opasno, i ima li nekakvih negativni posledica na moje dete?

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    • Svakako se morate obratiti dečijem endokrinologu koji će proceniti ozbiljnost stanja i eventualnu potrebu za hormonskim i dr. ispitivanjima. Ja vam u ovom trenutku ne mogu govoriti da li je to ozbiljno ili nije ali da zahteva validnu pedijatrisku procenu i zaključak, to svakako da. Znam da vas moj odgovor nije umirio ali to je jedini ispravni pristup u ovom tenutku.

       Ass. dr Milena Velojic Golubovic