1. Ankcioznost

    Pitanje broj: #1581

    Od pre nakoliko meseci imam povremene "napade" gušenja, tj. osećaj kao da mi se grklan udvostručio i da ne mogu ni da dišem a kamoli da progutam hranu. Ne osećam nikakav poseban bol, već izuzetnu težkobu, jer se u takvim situacijama previše uznemirim, ubrza mi se rad srca i jedva ostanem hladne glave. Sumnjam na štitnu žlezdu, pa bih volela da od Vas čujem šta znače ovi napadi, koliko su opasni i kako mogu da proverim stanje svoje štitnjače?

    Odgovoreno: 06. 11. 2007.

    • Tegobe koje navodite nikako ne bi mogle da se dovedu u vezu sa poremećajem rada štitaste žlezde vec više odgovaraju napadima anksioznosti. Drugim rečima, vi se svakako možete obratiti endokrinologu radi procene stanja i funkcije štitaste žlezde ali više radi vašeg smirenja nego što ima indikacija za tim. Moj savet vam je da u takvim trenucima uzmene neki sedativ i vidite da li će doći do ublazavanja tegoba.

      Ass.dr Milena Velojić Golubović