koje sve analize i pretrage treba da uradim da bi utvrdio zasto imam povisen secer dosad se sve svodilo na merenje secera iglikoriziranog hemoglobina i menjanja doze lekova sad sam na insulinu c peptid mi je u
    granicama mislim da je uzrok povisenig secera nesto drugo a ne pankreas da li moze da bude tiroida hvala

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Poremecaj glikoregulacije moze nastati kod osoba predisponiranih za dobijanje secerne bolesti u razlicitim stresnim stanjima, kako psihickim tako i fizickim. Takodje i u toku postojanja nekih oboljenja kao sto je npr. Hipertireoza, Akromegalija, Kusingov sindrom i td. moze doci do porermecaja glikoregulacije. Po svemu sto pisete vi imate secernu bolest koja nije uslovljena drugim poremecajem jer da jeste dominirali bi znaci tog oboljenja koje ni jedan lekar ne bi mogo da previdi.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic