POSTOVANA,U NASLOVU SAM VAM NAPISALA DIJAGNOZU.ZA DEFINITIVNO IZLECENJE DOK PREDLAZE OPRSCIJU .KONTROLA MI JE ZA 2 MESECA.PREDLAZE DA SE CELA IZVADI.NIJE MI JASNO,KAKO JE MOGUCE DA STRES DOVEDE DO TOGA DA LI HORMONI MORAJU DA SE DOVEDU U NORMALU,DA BI SE OPERACIJA URADILA KOLIKO JE,OTPRILIKE POTREBNO ZA OPORAVAK .DA JI JE OPERACIJA NEOPHODNA .NAPISACU VAM CEO IZVESTAJ.IZ ANAMNEZE,UNAZAD OKO 2 GOD LECENA TIASTATOM ZBOGHIPERTIREOZE.GODINU UNAZAD NIJE PILA LEK,SADA SE JAVILA SA ZNACIMA RECIDIVA.P OKO 120 MM.DIFUZNO UVECANA ZLEZDA BEZ VASKULARNIH FENOMENA.DESNI REZANJ JE VECI OD LEVOG HOMOGENE DOMINANTNE EHOSTRUKTURE,BEZ FOKALNIH PROMENA. HVALA VAM UNAPRED

    Odgovoreno: 03. 04. 2008.
    • Vi imate recidiv hipertireoze sto nije redak slucaj i zbog cega vas doktor smatra da treba traziti druge definitivnije modalitete lecenja. Mogucnosti lecenja pored medikamentne jesu primena radioaktivnog joda ili hirusko odstranjivanje stitnjace. Odluka o daljem vidu lecenja u mnogome zavisi od gradje i velicine zlezde, vasih godina i eventualne pridruzenosti nekog drugog oboljenja. Bez obzira koji vid lecenja bude primenjen za sada prvo treba ponovo da vam se zapocne terapija tireosupresivima (npr tbl. Tiastat i sl) pa tek sa smirivanjem aktivnosti zlezde da se donese odluka o daljem definitivnom lecenju. Po meni, obzirom na povracaj bolesti, svakako treba razmotriti mogucnost primene neke od drugih gore pomenutih metoda lecenja, te se u tome slazem sa vasim doktorom. Ass.dr Milena Velojic Golubovic