Stitna zlezda uvecana difuzno pokretna,difuzna bez reg LGL.EKG;s,r.Fr 80/min,bez znacajnih promena ST-T- AB;SE,Kksl,kompletna biohemija b.o.T3 2,2 T4 115, TSH 4,8, TG 1,6, Atg at 607.DG.interniste;Struma glanduela thyreoidaee diffussa Thyreoiditis Hashimota?Teba da uradim TPO antitela, i UZ stitne zlezde i vratai Rtg jednjaka.Molim vas koja je moja dijagnoza?Mnogo sam se ugojla i noge mi oticu oko zglobova.

    Odgovoreno: 03. 04. 2008.
    • Na osnovu svega sto ste napisali vi bolujete od hronicne autoimune upale stitaste zlezde ( Hashimotov tiroiditis ) koja za sada ima normalnu funkciju ali koja je predisponirana da u buducnosti prestane sa adekvatnim radom, odnosno da dodje do pojave hipotireoze. U ovom trenutku, sve dok je TSH u referentnom opsegu, nema potrebe za lecenjam vec samo za periodicnim pracenjem ultrazvukom i vrednosti TSH i T4. Ass.dr Milena Velojic Golubovic