Pre 2 godine dijagnostikovana mi je osteoporoza i odredjena terapija tbl. fosamax 1xnedeljno, alfa D3 1xdnevno i kalcijum 500mg 1xdnevno. Posle godinu dana ponovljeno je dexa snimanje i pokazalo malo poboljsanje. Pre 2 meseca poceo je da raste nivo kalcijuma u krvi. Prestala sam da uzimam kalcijum i alfa D3, a nastavila fosamax. Kalcijum je i dalje povisen i sada je 2,7. Primetila sam sitne crvene tackice po telu, koje se ne gube. Molim Vas da mi odgovorite i posavetujete me koju terapiju da uzimam. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Po meni kao prvo nuzno je da se obratite koznom lekaru koji bi pogledao vase promene na kozi i dao misljenje o cemu se radi. Ako i najmanje ima indicija da su promene usled reakcije na lek koji koristite moracete da sa istim prekinete i evantualno zamenite nekim drugim iz te grupe lekova npr.tbl.Bonviva ili sl. Svakako treba konsultovati i lekara koji vas leci od osteoporoze i koji vam je ukljucio terapiju jer je i njegova procena u tom smislu bitna. Ass.dr Milena Velojiæ Goluboviæ