Draga doktorka vec sam vam pisala i hvala na odgovoru.Pitala sam i doktorku kod koje idem u S.Kamenicu da li ce radioaktivni jod uticati na to da imam dece jer imam 22 god i nisam radjala,ali ona mi je rekla da i mala deca piju radioaktivni jod pa me interesuje da li je to tacno?I ako mi mozete preporuciti neku terapiju za oci jer su mi oci jako isturene kao posledica hipertireoze?Postoji li sansa da i ja imam oci kao normalni ljudi?Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Ja i dalje stojim pri svom misljenju da je za vas bolji nacin lecenja hirusko odstranjivanje tiroideje a ne primena radioaktivnog joda, sobzirom da niste radjali i da jod za vas nije iskljucivi lek izbora ( bolujete od Gravesovog tipa hipertireoze). Promene na ocima u sklopu ovog tipa hipertireoze se prvo lece lecenjem same zlezde ( njene hiperaktivnosti ) a ako njenim smirivanjem nema poboljsanja, posebno ako postoji poremecaj vida ili pak njegova potencionalna ugrozenost, preporucuje se primena pulsnih doza kortikoterapije ali to svakako treba da indikuje endokrinolog koji vas vodi i leci. Ass.dr Milena Velojic Golubovic