OVO SU REZULTATI HORMONSKIH ANALIZA; T-4 72, TSH-1,27 , LH- 12,3,FSH- 12,8 ,TESTOSTERON-30,2 PROLAKTIN-438.IMAM 20 GODINA I NEUOBICAJEN PROBLEM -OBOSTRANU RETENCIJU TESTISA. MOLIM VAS DA PROKOMENTARISETE REZ. ANALIZA.INTERESUJE ME TAKODJE I ULOGA PROLAKTINA U ORGANIZMU. -UNAPRED HVALA.-

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Vrednosti hormona koje navodite su u referentnom opsegu osim nesto vise vrednosti LH, mada kako je testosteron normalan verovatno se radi o laboratoriskoj gresci. Potrebno je da se za resenje vaseg problema obratite urologu sto vec verovartno i jeste. Ono sto je bitno je da je funkcija testisa uredna, imajuci u vidu vrednosti hormonskih analiza. Vrednosti vaseg prolaktina su u referentnom opsegu, te nema preke potrebe da vam objasnjavam zasto je on bitan. Ass.dr MIlena Velojic Golubovic