Postovana Dr. Milena, Pre desetak godina otkriveno je da imam nekoliko masnih cv. na i pored stitne zlezde. Biopsijom je utvrdjeno da se radi o dobrocudnim tumorima. od tada redovno dajem krv na pregled ,radim ultrazvuk i biopsiju , 1 x god. Tada mi je preporuceno ( Na odelenju nuklearn med. u Cirihu ) da ne radim odstranjivanje istih sve dok njihova velicina ne pocne da smeta ili ukoliko se promeni struktura cvorica pa postanu zlocudni. Prilikom poslednjeg pregleda stitna zlezda i dalje normalno radi ali mi zbog velicine ( 4 x 1 cm ) preporucuju da se odstrani. Kakvo je vase misljenje ? Najlepse zahvaljujem, s'postovanjem

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Pretpostavljam da se dimenzije koje navodite odnose na velicinu nodusa (cvora) u stitnjaci. Posto se radi o velikom cvoru koji ako je jos i hladan ( na scintigrafiji) i ako je pokazao tendeciju rasta ( sto mislim da jeste), slazem se da je bolje da se operisete jer cete samo na taj nacin biti sigurni da se ne radi o malignoj promeni. Ass. dr Milena Velojic Golubovic