Pozdrav, ja se opet javljam sa pitanjem jer sam u velikom strahu i nedoumici.Naime koristim terapiju thyrax 25mg, kontrolisala sam ponovo ths i sada je 40, a bio je prvi put 8 a drugi put 12 ali sada 40 uzas jos koristim terapiju, sada mi je propisano tri tablete da uzimam. Neznam sta da radim zbog cega do ovoga dolazi dali da uposte koristim terapiju smijem li da prestanem jer manje mi je bio tsh dok nisam nista koristila ako prestanem da li smijem i kakve su posljedice.Puno sam vas zahvalna

    Odgovoreno: 06. 03. 2008.
    • Nije u pitanju lek vec doza leka. Doza od 25mikrograma je mala doza i vama svakako ne dovoljna, zbog cega vam je TSH i poraso. Potrebno je povecati dozu na 100 mikrograma i nakon 1,5 mesec od upotrebe te doze kontrolisati ponovo TSH. Ako ni tada ovaj hormon ne udje u referentni opseg doza ce se i dalje povecavati sve dok se ne postigne zeljeni cilj. Iskustveno, najveci broja pacijenata eutiroidno stanje postize dozom od 100mikr. Inace, vi nemate nikakav razlog za sekiraciju jer je potrebno vreme da se nadje optimalna doza leka i ono sto je za vas sada najbitnije, je da nikako ne prekidate sa primenom terapije jer bi ste tako samo jos vise pogorsali vrednosti tiroidnih hormona i TSH. Ass.dr Milena Velojic Golubovic