Pozdrav doktorice Velojic,imam 30godina i imam problem sa sporim radom stitne zlezde.Vec 5 mjeseci koristim terapiju Thyrax, al jos uvjek je TSH  povecan ,vec dva puta sam kontolisala i nije se nimalo normalizovalo nego  se cak povecao. Ja sam se jako upasila jer sam mislila da ce mi ova terapija pomoci,sta da  radim, koja je terapija najbolja, unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Niste mi napisli dozu leka na kojoj ste trenutno ali sve dok se ne postignu normalne vrednosti TSH dozu leka treba titrirati ( u vasem slucaju povecavati) i to je u prvim mesecima terapije hipotireoze i glavni cilj. Postizanjem normalizacije vrednosti tiroidnih hormona i TSH a samim tim i gubitka subjektivnih i objektivnih odlika ovog oboljenja, ulazi se u drugu fazu lecenja koja podrazumeva odrzavanje postignutog eutiroidnog (fizioloskog) stanja primenom tkz doze odrzavanja, tj doze leka kojom je to stanje postignuto. Kod vas je jos uvek faza trazenja optimalne doze leka i ne treba da se sekirate jer ce sigurno povecanje doze dati svoj efekat. Ass.dr Milena Velojic Golubovic