dali mozete da mi odgovorite na sledece;moj suprug ima izrazenu maljavost  na ledjima interesuje me razlog zbog kog dolazi do toga,u cemu je  problem.jos da dodam da ima problema sa gojaznoscu a u poslednjih godinu  dana na ledjima je pocelo da se pojavljuje nesto kao masna tkiva i ima ih  sve vise sta je uzrok svemu tome i kome da se obratimo.unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Maljavost je odlika muskog pola i moze biti zavisno od nivo sekrecije muskih polnih hormona jace ili slabije izrazena, te shodno tome po meni nema potrebe da se time opterecujete, jer to je vise estetski nego bilo koji drugi problem. Sto se tice gojaznosti ona je bolest i treba je leciti. Pojava lipoma po telu (ako su u pitanju lipomi?) ukazuje na poremecaj metabolizma masti koji udruzen sa gojaznoscu svakako nije dobra kombinacija i zahteva lecenje. Kao prvo uradite analizu krvi sa odredjivanjem nivoa masti i obratite se endokrimologu za misljenje i pregled. On ce vas uputiti ako treba na dalje lecenje. Ass.dr Milena Velojic Golubovic