imam 50 godina secer mi je otkriven pre 6 godina  terapija 1 daonil dnevno  3*1 gluformin dnevno  imam oko 100kg  visok sam 183 cm  secer mi je oko 10 dali bi promena terapije dala neki bolji rezultat

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Prvo i osnovno je da se kod vas uradi procena kvaliteta glikoregulacije odredjivanjem pre svega vrednosti HbA1c (kao osnovnog parametra glikoregulacije u poslednja dva do tri mesdeca). Ako su njegove vrednosti povisene, sto se kod vas moze ocekivati obzirom da navodite vrednosti glikemija do 10mmol/l ( sto svakako nije zadovoljavajuce, posebno ako se ta vrednost odnosi na jutarnje, nastinu glikemije) postoji potreba za korekcijom terapiskog pristupa. Odluka o promeni terapije kao i o redovnim ( na tri do cetiri meseca) procenama efikasnosti aktuelne terapije spada u domen rada vaseg endokrinologa, kome se tim povodom morate i obratiti. Sest godina na istoj terapiji bez korekcije, je znak da ste ili dobro regulisali secernu bolest ili pak da niste dobro vodjeni. Ass.dr Milena Velojic Golubovic