postovana doktorka,imam jedno konkretno pitanje,da ne ulazim i detalje  moje bolesti ukratko cu vas nesto pitati.Ja sam juce popila radioaktivni  jod kao terapiju po prvi put,ne znam tacno koliko i sta,znam samo da se  osecam normalno,nista me ne boli,mada sam cula da treba covek da ima male  tegobe kada popije to.Inace bolujem od hipertireoze vec pola god,do sada  sam pila samo propranolol.Ja sam se vama vec par puta javljala za nekoliko  pitanja.I imam 2cvora na stitnoj zlezdi.Imam dete od 19meseci,i izolovana  sam od njega,ali su dokt.rekli da samo 15dana ne trebam da ga diram.Da li  je normalno sto nikakve tegobe od tog joda ne osecam,ili ce se mozda  ispoljiti za neki drugi dan.Unapred zahvalna,pozdrav

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Svakako je dobro sto nista posebno ne osecate a u slucaju da vam se pogorsa svakako kontaktirajte vaseg lekara( pretpostavljam da vam je to i receno). Dete svakako drzite na distanci od vas i u tome budite diciplinovani jer zbog primene ove terapije izvor ste radioaktivnosti. Ass.dr Milena Velojic Golubovic