postovana doktorice, ovakvi su moi rezultati TSH 12.8 i FT4 1.5.  interesuje me jer je to neko veliko narusenje rad tiroide ili je pro;azno?  ja nemam nikakvih simptoma koji upacuju na problem rad tiroide.eho tiroide  je dobar nema narusivanja osim 3 ciste sa leve strne. isla sam da je  proverim po preporuku ginikologa. interesuje me jel moze da se dobiju  ovaki rezultati ako se uzimaju tablete za mrsavljenje, jer ih trenutno  uzimam i za divno cudo pocela sam da mrsam ne puno ali...dali su mi  terapiju da pijem po1/2 tablete eutiroksa ujutro. jedino sto imam je  poviseni krvni pritisak, i neznam dal to ide sa tim tabletama. hvala vam  unapred

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Na osnovu vrednosti TSH vi imate smanjenu funkciju stitaste zlezde koja obzirom da su vredosti ovog hormona vece od 10, zahteva zapocinjanje primene supstitucione terapije, sto je kod vas i ucinjeno. Doza leka zavisice od njegovog efekta na suprimaciju TSH odnosno postizanje njegovih normalnih vrednosti, odnosno brzine postizanja eutiroidnog stanja. Potrebno je da kada radite narednu kontrolu tiroidnih hormona i TSH svakako odredite i titar antitela, pre svega TPOat i TGat. Inace hipotireroza nije prolazno oboljenje vec dozivotno i kao takvo zahteva i dozivotno lecenje. Ass.dr MIlena Velojic Golubovic

Komentari na pitanje: #3523

    • Postovani, Rezultat Ft4 mi je 12.8 Rezultat Tsh 1500 Kakvi su ovo rezultati,sta da radim dalje?