Prvo da vas pozdravim Vec mesec dana imam problem sa povecanom telesnom temperaturom u vecernjim satima i nocno znojenje, temperatura je od 37-38, i bolovi u zglobovima i kostima (kolena,kukovi,ramena, laktovi)! Uradila sam analizu krvi i rezulatati su bili sledeci:sedimentacija 100, crp 60, fibrinogen 9! Posle bolnickog lecenja od 15 dana koje je ukljucivalo i konbinovanu antibiotsku terapiju rezultati su sledeci: sedimentacija 72, crp 25, fibrinogen 7.3! A posle nedelju dana bez terapije rezultati su sledeci:sedimentacija 105, crp 75.6, fibrinogen 10.8 Svi se nesto cude i kao da neznaju sta da rade, kazu d ajednostavno nemaju ideje.Uradila sam jos umedjuvremenu analize pluca koje so dobre, ginekoloski pregled koji je takodje dobar, snimanje sinusa i oni su dobri, imam jedan pokvaren zuba ali stomatolog kaze da to nije nista strasno,pregled abdomen koji je takodje dobar tako da sam se odlucila na ovaj korak u nadi dacete mi odgovoriti jer niko ne preduzima nista a ja ne znam kome dalje da se ! obratim???

    Odgovoreno: 21. 02. 2008.
    • Svakako bi trebalo da uradite virusologiju odnosno da li postoji dokaz o svezoj virusnoj infekciji sto moze biti uzrok vaseg stanja. Takodje imunoloska ispitivanja u smislu postojanja neke sistemske bolesti bi doslo u obzir. Ne navodite gde ste se lecili i dali je to bila tercijerna ustanova odnosno ustanova u okviru Klinickog centra kao ni da li su gore pomenute analize vec radjene? Kako bilo vi svakako imate povecane parametre zapaljenja i uzrok tome treba naci makar sva ispitivanja ponovili ali samo u visoko specijalizovanoj ustanovi. Ass.dr Milena Velojic Golubovic