Na dozi sam od 200mg. euthyrox-a dnevno. Na kontrolnom pregledu dobijen je rezultat TSH 79.6, prolaktin visok, PTH uvecan, kalcijum i magnezijum ispod donjih granica, iako svakodnevno uzimam terapiju kalcijuma, magnezijuma i alfa d-3. Pozdrav, hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 02. 2008.
    • Ako se ne varam vi ste mi vec pisali i kazali da ste na 150mikrog.levotiroksina i da vam je vrednost TSH povecana? Koliko shvatam sada vam je doza povecana na 200 mikrogr. te potrebno je vreme od bar mesec ipo dana da povecanje doze pokaze svoj efekat. U slucaju loseg odgovora dozu treba povecati i dalje jer su vase potrebe po svemu sudeci vece. Sto se tice prolaktina njegovo povecanje je u vezi sa visokim TSH i tek njegovom normalizacijom mozete ocekivati pad prolaktina. U slucaju da do toga ne dodje a TSH bude u referentnom opsegu, moze se sprovesti ispitivanje postojece hiperprolaktinemije. U ovom trenutku to nije potrebno. Sto se tice terapije hiperprolaktinemije niste mi napisali njegove aktuelne vrednosti kao ni da li imate simptome( npr. sekreciju iz dojke) te se ne bi izjasnjavala o tome. Ako su vrednosti kalcijuma van zeljenog opsega povecajte vasu dnevnu dozu Ca. Ass.dr Milena Velojic Golubovic