Da li imate iskustva sa Hipoparatireoidizmom? Radi se o detetu koje je imalo konvulzije neposredno posle rodjenja. Dijagnoza sa UDK koja je kasnije potvrdjena na Institutu za majku i dete je hipoparatireoidizam. Analize krvi pokazuju smanjen Ca a povecan P u serumu i nizak nivo parat hormona.Kakva je to bolest da li je izleciva (prolazna)?

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Na zalost bolest nije izleciva odnosno dozivotna je i zahteva dozivotnu nadoknadu kalcijuma. Adekvatnom nadoknadom osoba koja boluje od ove bolesti moze i treba da vodi normalan zivot uz redovne kontrole nivoa kalcijuma i fosfora u krvi. Posto je u pitanju dete ciji rast i razvoj zavise od nivoa kalcijuma svakako je nuznija cesca i adekvatna kontrola od strane pedijatra. Ass.dr Milena Velojic Golubovic