Pre svega Vas pozdravljam.Molim Vas za savet. 13.VI. 2007 napravili su mi eho pregled i dijagnosticirali:tiroida lako povecana D 35,4x18,1mm ,L 36,8x19,1 mm istmus 4,1 mm. Prisutne su dve nehomogene jasno determinirane formacije na levom lobusu sa dimenzijama:10,5x14,1 i pored njega manji sa slicnim morf. karakteristikama i dimenzije 5,4x7,2.Tada su provereni i TSH 3.2 i fT4 2.4.Nisu mi dali nikakve lekove samo treba sada da idem na kontrolu.Ja imam 42god. Visoka sam 168cm imam 86 kg. i strasan apetit.Drugih problema nema ali kilograme vec tesko podnosim. cesto se prejedam i posle povracam.Molim vas za savet.Pozdrav iz Skoplja

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Vi imate u celini uvecanu stitastu zlezdu koja je i nodozno izmenjena (prisutna dva cvora) ali cija je funkcija normalna i samim tim ne zahteva nikakvu primenu lekova. Sto se tice lecenja ono bi u vasem slucaju bilo samo operativno. Sto se tice gojaznosti ona kod vas nije vezana sa zlezdom vec je to nezavisni poremecaj koji ako zelite da lecite morate se obratiti endokrinologu koji se bavi tom problematikom. Ass.dr Milena Velojic Golubovic