Imam 38g. i prosle godine sam operisala stitnu zlezdu. Zanima me zbog cega  mi je TSH 36.4 iako uzimam Euthyrox od 150.Prolaktin je takodje uvecan.  Inace zadnjih mesec dana se strasno lose osecam-bole me kosti, hladno mi  je, imam povisenu temperaturu. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 02. 2008.
    • Visoke vrednosti TSH samo ukazuju da nije postignuta adekvatna supstitucija odnosno da dozu leka treba povecati na vrednosti kojima ce se postici eutiroidno stanje. Povisene vrednosti prolaktina su usled visokih vrednosti TSH i njegovom normalizacijom dovesce se i on u referentne vrednosti. Potrebno je da se odmah obratite vasem endokrinologu radi korekcije doze leka. Ass.dr MiIena Velojic Golubovic