Hvala puno za predhodni odgovor. Moj mikroadenom nikad nije dobio histološku dijagnozu. Sve hormonske analize su bile u redu, pa mislim da je neaktivan. Na prve dve MR koje su rađene sa kontrastom se video, i za godinu dana, koliko je prošlo između dva snimanja, je samo malo promenio oblik. Dve godine kasnije na snimku koji je rađen bez kontrasta se nije ni video. Dobila sam uputstvo da se javim tek za 5 godina (2009.god.). Poslednjih par godina ciklusi su mi se ustalili na 30-ak dana i hvala Bogu drugih problema nemam. Šta bi moglo da se javi kao komlikacija ako bih se porađala prirodnim putem? Unapred veliko hvala

    Odgovoreno: 10. 02. 2008.
    • Iako fiziolosko stanje, trudnoca je ipak i >drugo< stanje, te samim tim i u savrseno zdravih zena moze tokom nje doci do razvoja nekih nezeljenih dogadjaja , te tako mislim da nije upitno da vas ja a i vi sami sebe time opterecujete. Ono sto je po meni bitno jeste da vas ginekolog bude detaljno upucen sa postojanjem vaseg oboljenja i da imajuci to u vidu donese svoju odluku o nacinu porodjaja kada za to dodje vreme. Posto tumor nije bio aktivan, vi se verovatno niste kontrolisali kod endokrinologa vec kod neurohirurga koji je pretpostavljam i indikovao MR, te smatram da bi tokom vase trudnoce a svakako i pred sam porodjaj trebalo konsultovati i njega. Ja vam sa moje strane zelim sve najbolje a sigurna sam da ce tako i biti. Ass.dr Milena Velojic Golubovic