Postovana, Imam 24 godine i prosle godine sam se yarayila HPV-om, hirurskim putem su mi odstranili bradavice, koje mi se nisu posle ponovo pojavile. Da li smem da koristim hormonalnu kontracepciju? Zanima me da li bi ona mogla da doprinese ponovnom javljanju virusnih bradavica? I kakav je Vas generalni stav o upotrebi hormonske kontracepcije? Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 02. 2008.
    • Nemam iskustva po pitanju primene kontraceptiva nakon lecenja kondiloma i mislim da je bolje da to pitanje uputite ginekologu koji sigurno ima vise saznanja o tome. Sto se tice generalno o primenu kontraceptiva, ja licno nisam pobornik te terapije i mislim da je za osobu vasih godina ipak bolje primena nekog drugog nacina zastite, posebno ako imamo u vidu i to da do infekcije koju navodite ne bi doslo da ste vi i vas partner koristili kondom. Ass.dr Milena Velojic Golubovic