molim Vas da mi odgovorite na jedno pitanja. Danas sam dobila rezultate hTSH 4.88 (0.4-4.0), t3 1.83 (1.1-2.6) i t4 128.0 (58.0-161.0). Doktorka opste medicine mi je savetovala da za 6 meseci dodjem ponovo na pregled i da idem na ponovno vadjenje krvi. Imam 26 godina. da li mislite da mi je hTSH povišen i sta da radim povodom toga. MOim Vas da mi odgovorite, jako sam uzrujana zbog ovoga.

    Odgovoreno: 06. 02. 2008.
    • Ako vec niste, trebalo bi da u narednom periodu uradite i ultrazvuk tiroideje kao i antitela (Tgat i TPOat) uz ponavljanje vrednosti TSH ( za par meseci svakako) sa ciljem da se definitivno zauzme stav da li postoji neki poremecaj tiroideje npr. hronicna autoimuna upala ili je nesto visa vrednost TSH laboratoriska greska (i to se dogadja). Svakako se javite na pregled endokrinologu. Ass.dr Milena Velojic Golubovic