Imam sigurno 120kg, tesko mi je da to napisem a kamoli izgovorim, na vagu  nesmem da stanem jer se plasim da ne pokaze i vise. Imam bebu 7meseci,  spremam se da prekinem da ga dojim i pocnem sa nekom dijetom pa mi je sve  zao, znajuci da za njega nema boljeg od mog mleka i kako smo imali razne  komplikacije na porodjaju i posle toga. Oduvek sam bila krupna tj. debela  ali je sada prevrsilo svaku meru, najveci razlog sto vam pisem je sto su  strije koje sam i do sada imala pocele da me svrbe, pa da li se to moja  koza jos siri,tj da se ja jos debljam.  opisacu sebe: nekada sam bila 1m68cm sa 80kg a sada 1m65cm sa +-120kg,u  zadnje vreme izuzetno suve koze(ruke su mi toliko suve bolno crvene, svrbi  me i koza glave,telo takodje),misla sam da je zbog dojenja ali kako uzimam  maternu nisam bas sigurna,imam maljice po licu, strije na rukama,po  stomaku, nogama ,to su ogromni kanali koji su negde i bolni,pocele su da  mi se pokazuju vene na listovima nogu, znojim se nenormalno bilo leto ili  zima, zaboravljam, imam tahikardiju,pritisak dobar 125/75 zna da bude i  nizi. Moje se kretanje svodi tu po kuci sa bebom u rukama, imam jos jednog  sina 3 godine. Imala sam zdrvastvenih problema pre dve godine tipa  leukpenija i trombocitopenija cak i bila hospitalizovana kod vas na  klinici zbog galaktoreje i cega jos sve ne. Sta kazete vi? Da vas sto pre  posetim!

    Odgovoreno: 01. 02. 2008.
    • Mislim da bi bilo najbolje da sacekate da vam dete napuni godinu dana, da ga odbijete od dojke i da se onda javite endokrinologu (Klinika Endokrinologiju Nis), radi pregleda, eventualnih ispitivanja i onoga sto je najbitnije, zauzimanja stava o vasem daljem lecenju, obzirom da je gojaznost bolest, koja pored volje obolelog da smrsa zahteva i ozbiljan pristup i nadzor lekara koji se bavi tim problemom. Takodje, strucno lice bi vam bilo i znacajna podrska i stimulator sobzirom da lecenje gojaznosti nije ni najmanje lako i zaista zahteva dobru saradnju pacijenta i lekara. Ono sto sigurno znam je da gojaznost nije ne pobediva i da vec sama cinjenica da mi pisete o tome, puno znaci. Ass.dr Milena Velojic Golubovic