Moja dijagnoza je hipertireoiditis, pijem favistan 2 x 40 mg i propranolol  2 x 40 mg. Osjecam se dobro od uzimanja ove terapije. Moja dr. je trazila  uzv abdomena koji je uredan, detaljan pregled kod oftamologa koji je  takodjer uredan (pregled ocnog dna, uzv ociju, fundus...)potpuno uredan  nalaz.Danas sam dobila nalaz cortisol 125J RIA. Rezultat testa je 362  nmol/L.jutro 260-720 nmol/L i vece 50/350 nmol/L. Molim da mi objasnite  znacaj ovog nalaza. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Sto se tice vaseg rezultata jutarnjeg kortizola on je u referentnom opsegu i ja zaista neznam sta su bili razlozi vaseg endokrinooga da indikuje ovo ispitivanje obzirom da ono sluzi za procenu funkcije nadbubrega i nije u vezi sa vasom osnovnom bolescu. Vi ne navodite ali ako bolujete i od povisenog krvnog pritiska to bi mogo biti eventualni razlog za indikaciju ove analize. Ass.dr Milena Velojic Golubovic