Molim vas da mi protumacite sa nalaza sledece:  STRUMA DIFUSA GRII ET POLUNODUSA EUTHIREOSIS (TSH SUPRIMIRAN)  Hladan nodus 2.5cm sa desne strane i sa leve vise manjih.  rezultati:  FT4=19.6  TSH=0.2  FT3=3.7  TG=5.7  Antitgab(negat. conc.34.  PTH=37  KALCITONIN=2.1   HVALA PUNO!

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Vi imate u gradji izmenjenu stitastu zlezdu cija je funkcija normalna (sto se oznacava kao eutiroidno stanje). Sto se tice gradje, zlezda je u celini uvecana sa prisutnim nodusima (cvorovima) medju kojima se posebno istice onaj od 2,5cm i zbog cega je neophodno da uradite i scintigrafiju stitaste zlezde a ukoliko se cvor na njoj prezentuje kao hladan i njegovu punkcionu biopsiju. Na osnovu toga kao i rezultata koje navodite, vas endokrinolog treba da zauzme stav o vasem daljem lecenju, sto bi bilo hirusko lecenje ili pak periodicno ultrazvucno pracenje. Ass.dr Milena Velojic Golubovic

Komentari na pitanje: #2717

    • Molim Vas da mi objasnite rezultate T3 0.437 AT4 9.270. Da li mogu da imam problema posto treba da operisem tumor na desnom bubregu. Hvala.