Postovana,  da li osobe koje imaju pojacan rad stitne zlezde mogu nesmetano da se bave  fizickom aktivnoscu,da li postoje neka ogranicenja.Ukoliko se gojaznost  javila kao posledica bolesti da li se moze regulisati fizickom aktivnoscu?

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Hipertireoza je oboljenje koje odlikuju simptomi ubrzanog metabolizma, te u aktivnoj fazi bolesti ne bih preporucila da se obolela osoba izlaze vecoj fizickoj aktivnosti. Sto se tice gojaznosti ona nije karakteristika ovog poremecaja, odnosno porast telesne tezine u hipertireozi jeste znak normalizacije funkcije stitaste zlezde i klinickog poboljsanja, te samim tim i mogucnosti vece toleracije fizickog napora. Ass.dr Milena Velojic Golubovic