Postovana doktorka,  Vec 7 godina imam uvecana tireoglobulinska antitela i to se kretalo 1:350  do 1:1000 -gore , dole,a hormoni TSH,TT3,TT4 u granicama normale.  Najnoviji nalazi su sledeci:  TSH-1.37  TT3-2.3  TT4-90  TGAT-1:5000  Ultra zvuk st.zlezde-uobicajeno polozena, jasnih granica, uvecanog  poprecnog promera /lev.lobus 16.9,des.lobus 17.2mm.U lev.lobusu anteriorno  se uocava jasno ogranicen hiperehogeni nodus promera 6.6mm x 6.5mm sa  znacima koloidne degeneracije.  Moj endokrinolog i dalje ne preporucije terapiju a imam kontrolni UZ za 3  meseca i da uradim jos i kalcitonin i TPO antitela.   Da dodam da sam prethodnih 6 meseci bila izlozena stresnim situacijama, pa  me interesuje da li je to moglo da utice da mi se toliko uvecaju antitela?  Molim za vase misljenje vezano za terapiju.

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Vi bolujete od hronicne autoimune upale stitaste zlezde koja ne zahteva primenu specificne terapije sve dok su vrednosti hormona stitaste zlezde i TSH u granicama referentnih vrednosti, sto je kod vas jos uvek slucaj. Drugim recima, slazem se sa vasim endokrinologom koji se jos uvek nije odlucio za primenu terapije.Sto se tice porasta titra antitela to je ocekivani razvoj vaseg oboljenja i to ne treba da vas zabrinjava. Ass.dr Milena Velojic Golubovic