imam 30 godina i vec 6 godina pijem eytirox u pitanju je tiroidna zlezda.  Krenula sam sa terapijom od 25mg, a od pre cetiri meseca terapija mi je  povecana na 75mg.Mozete li mi reci od cega zavisi to povecane terapije i  da li ja necim uticem na pogorsanje tih rezultata? Recite mi da li je  normalno opadanje kose, jer u poslednjih godinu dana kosa mi mnogo opada?  Hvala unapred!  Pozdrav

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Potreba za povecanjem doze leka samo ukazuje na progresivno smanjenje funkcije vase stitaste zlezde. Vi na to ne uticete i niste to uslovili vec je to prirodan i ocekivan tok vase bolesti. Opadanje kose moze biti uslovljeno neadekvatnom funkcijom tiroideje i moguce da ce se sa povecanjem doze leka smanjiti. Ass.dr Milena Velojic Golubovic