Rezultati analize hormona stitaste ylezde su:  T-3 0,900L nmol/l  T-4 127,000 nnm/l  TSH-Ultra 0,580 nmol/l  Dali ima mesta za zabrinutost ili ne.Iz Aleksinca sam pa niko ne moze  tacno nista da mi kaze. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Da bi se procenilo stanje stitaste zlezde porebno je pre svega porazgovarati i klinicki pregledati pacijenta a potom indikovati potrebna ispitivanja u prvom redu ultrazvucni pregled a ako ima potrebe i odredjivanje nivoa tiroidnih hormona i TSH. Vi ne navodite zbog cega ste radili hormonske analize i ko je to od vas zahtevao te jedino sto mogu da vam savetujem je da se javite endokrinologu ( Klinika za Endokrinologiju Nis) radi zauzimanja definitivnog stava. Vrednosti hormona koje navodite nisu reprezentativni sami po sebi za neku konacnu procenu. Ass.dr Milena Velojic Golubovic