Dijagnosticirana mi je galaktoreja nepovezana s poracajem.Menstruacijski  ciklus uredan ; libido normalan.Koje pretrage dalje?

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Najcesci uzrok galaktoreje jesu povisene vrednosti prolaktina te je prvo i osnovno uraditi odredjivanje nivoa ovog hormona u krvi. Ukoliko se dokazu njegove povisene vrednosti potrebno je utvrditi njegov uzrok te u tom cilju ce mozda biti potrebno uraditi magnetnu rezonancu hipofize ukoliko se od stane endokrinologa postavi sumnja na eventualno postojanje tumora ove regije. Ukoliko vrednosti prolaktina nisu povisene svakako treba konsultovati onkologa radi ultrazvucnog pregleda dojki, citoloske i mikrobioloske analize sekreta dojke. Moj savet vama je da se prvo javite endokrinologu koji ce indikovati potrebna ispitivanja i doneti konacne zakljucke. Ass.dr Milena Velojic Golubovuc