Jos od 1995. lecim stitnu zlezdu kada mi je dijagnostifikovana  Basedovljeva bolest. Lecenje je bilo uspesno i pravilno dozirano pa sam,  postepeno smanjujuci dozu lekova, konacno 2001. prestala da ih korostim.  Medjutim, posle par meseci bez lekova dijagnostifikovan je Hashimoto  tiroiditis koji od tada drzim pod kontrolom uz pomoc 200mg Tivorala  dnavno.  Poslednji rezultati, od pre 10 dana, su sledeci:TSH 0.6, FT4 30.0, FT3  2.0.  Koji je vas savet sto se moje terapije tice? Da li je mozda bolje da  koristim lek nekog drugog proizvodjaca (cula sam da Tivoral nije bas  najbolji)?

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Vi bolujete od autoimune boleti stitaste zlezde koja je iz faze hiperaktivnosti usla u fazu hipoaktivnosti te ste sada na supstitucionoj terapiji levotiroksinom ( T4). Da ste moj pacijent ja bih vam svakako zamenila vrstu leka i stavila bih vas na tbl.Euthyrox, lek koji sadrzi originalnu supstancu i ima ga u vecem opsegu doza ( za razliku od Tivorala), te je bolji za titriranje doze a samim tim i lakse i brze postizanje eumetabolicnog stanja sto je inace i cilj lecenja. Ass.dr Milena Velojic Golubovic