Doktorka Milena, slucajno sam nasao ovaj sajt trazeci odgovor za povisene  biohemijske parametre u krvi, sta su i sta da radim da ih dovedem u  normalu.  Nasao sam se slobodan da Vam se obratim i prosledim podatke o  ispitivanjima koja su vrsena pre otprilike dva meseca. Ispitivanja sam  vrsio samoinicijatino radi kontrole secera, nakon pregleda ociju na Ocnoj  klinici, jer me je nekoliko Oftamologa kod kojih sam bio na pregledu  pitalo da li imam secer.   Biohemijski parametri u krvi, istitivanja vrsenih 18.11.07 godine  Glukoza 6.09  Holesterol 4.86  HDL 0.87  LDL 3.33  Trigliceridi 1.46  AST (SGOT) 34  ALT (SGPT) 62 - prema tabeli koja mi je prosledjena iz labaratorije  (e-mail-om) ovo su povisene vrednositi  Molim Vas za misljenje na osnovu rezultata koja Vam saljem.  Srdacno

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Biohemijski parametri u krvi Obzirom da ste analizu radili pre dva meseca ona kao takva vise nije validna te bi po meni bilo najbolje da ponovo uradite biohemisku analizu krvi. U slucaju da se povisene vrednosti transaminaza ( AST i ALT) odrzavaju ili eventualno pokazuju tendenciju porasta u odnosu na predhodne vrednosti trebalo bi da konsultujete gastroenterologa. U protivnom, ako vrednosti budu u referentnom opsegu (sto su i bile za sve parametre osim za ALT) nece biti potrebe za tim. Ass.dr Milena Velojiæ Goluboviæ