2002. godine radila sam ultrazvuk stitne zlezde i punkciju. Dijagnoza je  cisticni nodus. Avgusta 2007. sam ponovo radila ultrazvuk koji je pokazao > da su se ciste udvostrucile i obimom i brojem. Doktor je predlozio punkciju sto do danas nisam uradila. Nalazi hormona su tada bili u granici  normale. Molim savjet s postovanjem.

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Ako je cista koju trenutno imate dovoljno velika da se moze punktirati to onda to treba i uraditi. Naravno to zavisi od procene vaseg endokrinologa. Terapija cisti jeste punkciona biopsija cime se one prazne ali postoji mogucnost i njihovog ponovnog punjenja sto kod vas i jeste bio slucaj. Drugim recima ako vas endokrinolog smatra da treba uraditi pinkciju trebalo bi to i uraditi ali ako vi to ne zelite onda svakako treba pratiti tiroideju ultrazvucno na cetiri meseca i ako se nastavi trend rasta svakako punktirati.Najbolje bi bilo da se sada javite na kontrolu i definitivno dogovorite sa endokrinologom obzirom da je proslo cetiri meseca od zadnjeg pregleda. Ass.dr Milena Velojic Golubovic

Komentari na pitanje: #2263

    • bILJANA STOJANOVIC 20. 10. 2009.

      Vrednost hormona tsh je 4.1. Ima li razloga za paniku